FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Özlem Tercüme, tercüme ihtiyaçlarınıza çözümler sağlarken öncelikle optimum fiyat ve kalite prensibine göre hareket eder. Aşağıda belirtilen tüm alanlarda oluşan ihtiyaçlarınız için bizimle temas kurabilirsiniz.

Ardıl Tercüme
Bu hizmet seçeneğinde konuşmacı bir kaç cümleden sonra ara vererek tercümanın o ana kadar aldığı notları tercüme ederek aktarmasına imkan verir. Özel donanım gerektirmediğinden, simültane tercümeye nazaran daha uygun fiyatlı ve daha külfetsiz olduğundan özellikle küçük toplantılar karakol sorguları, duruşmalarda verilen ifadeler ve eskort hizmetleri için idealdir.
Ardıl Tercüme Hizmeti Verilen Temel Konular:
-Mihmandarlık ve Refakat Hizmetleri
-İş Toplantıları
-Duruşmalar
-Verilen İfadeler ve Karakol Sorguları.

Simultane Tercüme
Simültane tercüme katılımcı sayısının yüksek olduğu büyük ölçekli organizasyonlarda bu konuda özel olarak eğitilmiş tercümanlar, özel ses sistemleri ve tercüman odaları kullanılarak verilen eşzamanlı tercüme hizmetidir. Bu hizmet seçeneğinde tercüman tercüme etmek için konuşmacının ara vermesini beklemez, bir yandan dinlerken bir yandan da duyduklarını tercüme ederek dinleyicilere aktarır.

Simültane Tercüme Hizmeti Verilen Temel Konular:
-Konsey Toplantıları
-Seminerler
-Konferanslar

Yeminli Tercüme
Tüm yaygın dillerden Türkçe'ye ve Türkçe'den diğer dillere çevrilecek resmi evrak, diploma, mahkeme kararı, ve diğer belgeleriniz yeminli mütercimlerimiz tarafından tercüme edilerek noter ve/veya kaymakamlık (apostil) tastikleri yaptırılır.

Taslak (Günlük) Çeviriler
Teknik içerik barındırmayan dökümanlardır. Bu tip çeviriler diğer hizmet seçeneklerimize kıyasla daha uygun fiyatlarla tercüme edilerek daha kısa sürelerde teslim edilebilmektedir.

Branş Çeviriler
Mühendislik, Tıp, Hukuk gibi teknik içerikli metinler ile sektöre özgü terimler içeren ve uzmanlık gerektiren tercümeler branşlaşmış (sektör tecrübesine sahip) tercümanlar tarafından tercüme edilmektedir.

Anadile Çeviri
Yurtdışında yayınlanacak görsel ve yazılı medya ürünleriniz ile dökümanlarınız yurtdışındaki sözleşmeli tercümanlar tarafından kendi ana dillerine çevrilir.

Resmi Belge Çevirileri
Resmi belgeler, dili her ne olursa olsun, özel yazı biçimlerinden müteşekkildir. Dolayısıyla resmi belge çevirileri çok daha özen gösterilerek yapılmalıdır. Resmi belge çevirileri, toplumların konuşma dillerinden çok daha farklı, daha ciddi ve daha ağır bir dille yazılır.

Web Çevirileri
Web çeviri hizmetleri sıradan çeviri hizmetlerinin aksine, resmi dil ile anlaşılabilirliğin kesiştiği özel bir çeviri yöntemidir. Kısa cümlelere uzun anlamlar yüklemeyi gerektirir.

Sanatsal Edebi Tercümeler
Edebiyat, vb. sanatsal konularda uzmanlık gerektiren tercümelerdir. Her türlü sanatsal ve edebi çalışmalar bu kapsamda ele alınıp, konu ile ilgili ve branşlarında uzman tercümanlarca tercüme edilmektedir.

Akademik Çeviriler
Tezler, araştırma notları ve her türlü bilgi kaynaklarının tercümelerinin de bulunduğu eğitim konusunda verilen hizmettir.

Acil Çeviriler
Tercümesini yaptırmak istediğiniz belgeler çevirisi yapıldıktan sonra, gün içinde istediğiniz yere kargo ile teslim edilir.

Araştırma ve Raporlama
Çeviri ve Danışmanlık İnternet, kütüphane ve bilgi bankalarında çeşitli konuların araştırılması ve raporlanması hizmetlerini hassasiyetle ve kısa zamanda gerçekleştirmektedir.

Web Sitesi ve Yazılım Lokalizasyonu
Yazılımlar ve internet siteleri metin içeriklerinin çok ötesinde, yoğun program kodu içerirler ve çoğu zaman profesyonel bir ekibin uzunca bir süre çalışarak emek vermesiyle oluşturulmuşlardır. Bunların bir diğer dile en iyi şekilde çevrilebilmeleri ancak hem programcılardan hem de tercümanlardan oluşan bir ekiple mümkündür.



Özlem Tercüme EORI numarası için gereken belgeleri bir gün içerisinde size ulaştırıyor.


Özlem Tercüme, 53 ayrı dilde çeviri yapabilen, her biri alanında uzman çevirmen kadrosuyla hizmet vermektedir.

Tel.:
(0 212) 356 89 80 - 81
(0 212) 356 94 90 (Direkt)

Faks:
(0 212) 356 89 82

Adres:
Kervangeçmez Sk. Kuzuoğlu İşhanı No: 4/34 Mecidiyeköy İstanbul - Turkiye

E-mail:

info@ozlemtercume.com