FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).

AB Gümrük mevzuatında emniyet ve güvenlik önlemlerine ilişkin yapılan düzenlemeler uyarınca, 1 Temmuz 2009 tarihinden itibaren AB Gümrük İdarelerinde işlem yapacak tüm ticaret erbabı için EORI Numarası (Economic Operators Registration and Identification Number) olarak bilinen kayıt ve kimlik numarası uygulamasına geçilecektir.

Bu sebeple, AB Gümrük İdareleri’nden veya diğer yetkili makamlardan EORI numarası alınması gerekecektir.

AB Gümrük Bölgesi’nde yerleşik olmayan operatörler (taşımacılar, ihracatçılar, ithalatçılar, vb.), özet beyan, gümrük beyanı, giriş/çıkış öncesi özet beyan, geçici depo, izin, vb. faaliyetlerde bulunanlar ile yetkilendirilmiş yükümlü (AEO) başvurusunda bulunanlar veya bulunmayı öngörenler, faaliyetlerde bulunacakları ilk Üye Ülkenin makamları tarafından kaydedilecektir.

AB ülkelerinde faaliyette bulunmadan önce başvuru yapılmamışsa, gümrük işlemi yapıldığı anda da EORI başvurusu yapmak mümkündür. Ancak, kayıt işlemi birkaç gün sürebileceğinden, planlanan faaliyet öncesinde başvurulması tavsiye edilmektedir.

EORI Numarası bir defaya mahsus alınacak olup, müteakip işlemlerde aynı numara kullanılacaktır. EORI Numarası, ilgili ülke tarafından merkezi sisteme kaydedilecek ve diğer tüm AB Ülkelerinde geçerli olacaktır.

TIR Karnesi kullanıcılarının, kullanıcı kodlarını EORI Numarasına taşımaları mümkündür.

EORI Numarası alınması, AB sınır geçişlerinde beklemeleri en aza indireceğinden önem taşımaktadır.

EORI numarasını almak için gerekli belgeleri bir gün içerisinde Özlem Tercüme güvencesiyle almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.Özlem Tercüme EORI numarası için gereken belgeleri bir gün içerisinde size ulaştırıyor.


Özlem Tercüme, 53 ayrı dilde çeviri yapabilen, her biri alanında uzman çevirmen kadrosuyla hizmet vermektedir.

Tel.:
(0 212) 356 89 80 - 81
(0 212) 356 94 90 (Direkt)

Faks:
(0 212) 356 89 82

Adres:
Kervangeçmez Sk. Kuzuoğlu İşhanı No: 4/34 Mecidiyeköy İstanbul - Turkiye

E-mail:

info@ozlemtercume.com